Przejdź do treści

Skup książek a czas na czytanie

  • przez
skup ksiazek

Czy właściciel skupu książek czyta?

Czy osoba prowadząca skup książek używanych czyta książki? Co obecnie czytam? Jakie to są tytuły? Takie pytania często słyszę u swoich Klientów. Postaram się co jakiś czas pisać o swoich lekturach.

Większość czytanych przeze mnie książek została pozyskana od moich Klientów. Tak, większość czytanych obecnie książek to książki używane. Przyznam się, że nie kupuję nowości wydawniczych. Jedynym wyjątkiem są książki specjalistyczne, służące zdobyciu czy poszerzaniu wiedzy np. w zakresie antyków, militariów, designu itp.

Skup książek z dojazdem zajmuje sporo czasu. Z każdego wyjazdu do Klientów zostaje mi pamiątka w postaci książek odłożonych do przeczytania. Z każdym wyjazdem zbiór książek niepokojąco rośnie.

Rodzina Borgiów – Mario Puzo

Pierwszą z czytanych obecnie przeze mnie książek jest Rodzina Borgiów autorstwa Mario Puzo. Pierwszy raz tę książkę przeczytałem ze 20 lat temu. Potem był jeszcze serial telewizyjny. W historii kardynała Rodrigo Borgia (późniejszy papież Aleksander VI) i jego rodziny jest jednak coś tak pociągającego, że z przyjemnością ją sobie przypomnę. Morderstwa, intrygi, wielka polityka, a w tle barwne tło Włoch z przełomu XV i XVII wieku.

Książka była bestsellerem. W moim posiadaniu jest VIII wydanie z 2003 roku. Przyjemnie się ją czyta. Chętnie bym jednak zweryfikował opisane w książce wątki z faktami historycznymi. Może podpowiecie ciekawe tytuły na ten temat?

Staram się w tym samym czasie czytać kilka książek. Pierwszą, służącą rozrywce opisałem wyżej.

Boże Igrzysko – Norman Davies

Druga kategoria to np. książki poszerzające moją wiedzę, np. historyczną. W tej chwili jest to Boże Igrzysko Normana Daviesa. Wydanie poszerzone z 2010 roku. Do tej pory czytywałem tę książkę wyrywkowo. Teraz się zawziąłem i obiecałem sobie przeczytać ją w całości. Jestem już przy panowaniu Jagiellonów. Zostało mi więc koło 1000 stron do przeczytania. Bardzo ciekawe spojrzenie historyka 'z zewnątrz’. Lektura obowiązkowa. Warto porównać np. z książkami Jasienicy.

Zacznij kochać design – Beata Bochińska

Trzecia kategoria książek, to książki specjalistyczne. W tej chwili zapoznaję się z pracą Beaty Bochińskiej – Zacznij kochać design. Bardzo ciekawa książka zachęcająca do poszukiwania i kolekcjonowania polskiej sztuki użytkowej. Przedstawia zarówno ikony polskiego designu z czasów PRL, jak i mniej znane przedmioty. Książka została wydana w 2016 roku ale jest jeszcze dostępna w wielu księgarniach.

O innych lekturach zakupionych u klientów napiszę niebawem.

Gdzie najlepiej sprzedać książki?

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Prowadzimy detaliczny i hurtowy skup książek. Nie jest to skup książek na wagę. Każdą pozycję przeglądamy i jak zostało napisane wyżej, także czasami czytamy.

Skup książek ile płacą?

Zapraszamy do kontaktu: 511 512 711

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *