Przejdź do treści

Kupimy judaika

  • przez
kupimy judaika

Judaika – skup

Nasz skup staroci szczególnie zainteresowany jest zachowanymi żydowskimi artefaktami, które stanowią cenne świadectwo historii i kultury Żydów.

Księga Estery

Prezentowany wyżej zwój to wyjątkowy rękopiśmienny pergamin w języku hebrajskim, który powstał prawdopodobnie na terenie Polski lub innej części Europy Środkowej na początku XX wieku. Jest to niezwykła Księga Estery, znana jako Megillat Ester, związana ściśle z obchodzonym Świętem Purim, które przypada na ostatnią pełnię księżyca przed wiosenną równonocą. Nazwa święta „Purim” wywodzi się od perskiego słowa oznaczającego „los” i upamiętnia ocalenie Żydów przed eksterminacją w państwie perskim. Opowieść ta jest dokładnie opisana w Księdze Estery, która jest odczytywana dwukrotnie w synagodze w dniu Święta Purim.

Kupimy judaika

Jesteśmy pasjonatami kultury żydowskiej i chętnie nabywamy podobne judaika, zwoje Tory oraz stare księgi zapisane w języku hebrajskim. Interesują nas również książki w języku Jidysz, który wykorzystuje ten sam alfabet. Jeśli w Państwa zbiorach czy szufladach kryją się ręcznie pisane manuskrypty żydowskie, dokumenty związane z Żydami, kartki pocztowe, koperty (np. firm żydowskich) lub korespondencja, to z ogromnym zainteresowaniem jesteśmy gotowi przyjąć je do naszej kolekcji. Niezwykłym uzupełnieniem naszych zbiorów mogą być także stare fotografie związane z życiem Żydów.

Skup staroci

Ponadto, nasz skup staroci obejmuje wszelkie judaika, takie jak srebra, odznaki, tłoki pieczętne, czy szyldy firm związanych z kulturą żydowską. Zachęcamy wszystkich posiadaczy takich cennych artefaktów do kontaktu z nami. Nasza pasja do zachowania dziedzictwa i historii Żydów jest głęboko zakorzeniona, i każdy przedmiot, który znajdziemy, przyczyni się do wzbogacenia naszej wiedzy i kolekcji, która ma na celu docenienie i upamiętnienie bogatej kultury żydowskiej. Skup staroci to miejsce, gdzie warto podzielić się cennymi wspomnieniami i artefaktami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *