Przejdź do treści

Skup Pamiątek wojskowych

  • przez
skup książek
plakat
Skup militariów

Przedstawiamy bardzo ciekawy artefakt, swoisty zwiastun II Wojny Światowej. Jest to wydany pierwotnie w formie plakatu przez Wojskowy Instytut Naukowo-Oświatowy instruktaż przedstawiający umundurowanie, wyposażenie i uzbrojenie wojska niemieckiego. Przedstawia np. szczegóły umundurowania piechoty, wzory czapek wyjściowych, oznakowania na hełmach, różnice umundurowania szeregowych żołnierzy piechoty i oficerów. Szczególnie efektownie wyglądają wzory dystynkcji naramiennych płaszczy, bluz i patek mundurowych. Szczegółowo przedstawiono uzbrojenie wojsk pancernych oraz Luftwaffe.

Plakat został profesjonalnie odrestaurowany, pocięty i oprawiony. Zyskał efektowny wygląd książeczki. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów militariów.

Ten ciekawy przedmiot nabyliśmy razem z książkami o tematyce militarnej, wydawanymi w latach 30-ch XXw. W naszych zbiorach znajduje się podobny plakat wydany przez Niemców, przedstawiający żołnierzy polskich, z ciekawymi stemplami własnościowymi jednostki Abwehry z Wrocławia.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *